Maksymalna wysokość

Maksymalna wysokość kredytu hipotecznego

Kredyty hipoteczny to dla wielu ludzi jedyną możliwością zakupu swojego własnego mieszkania lub domu. Dzięki silnej rywalizacji pomiędzy bankami otrzymanie kredytu hipotecznego staje się coraz prostsze, ponieważ banki oferują bardzo interesujące i kuszące oferty, aby pozyskiwać klientów. Najczęściej w polskich bankach można je otrzymać na około 80% wartości nieruchomości, ponieważ banki wymagają wciąż wkładu własnego. Jest to dla banku swego rodzaju dowód na to, że klient jest osobą wypłacalną i dobrze dysponującą kapitałem. W niektórych przypadkach jednak brak wkładu własnego nie jest problemem. Banki bowiem udzielają kredytów na 100% wartości nieruchomości, a nawet na 110% lub nawet 120%.

Maksymalna wysokość kredytu hipotecznego

Takie produkty finansowe są dostępne jednak tylko dla klientów, którzy wykażą się naprawdę dużą i stabilną zdolnością kredytową. Ponadto te bez wkładu własnego są o wiele droższe niż te, w których wymagany jest wkład własny. Górna granica wysokości kredytu hipotecznego jest dla każdego klienta indywidualna, dla jednych może być to 200 tys. złotych dla innych nawet 800 tys. złotych i więcej. Wszystko zależy od tego jaką zdolnością do spłaty wykaże się klient przed bankiem. W przypadku kiedy jest on udzielany na mniej niż 100% wartości nieruchomości zarówno marża jak i wysokość odsetek jest niższa, ponieważ bank ponosi niższe koszty i mniejsze ryzyko. Natomiast kredyty na 100% i więcej ciągną za sobą również dodatkowe opłaty związane z jego ubezpieczeniem. Co w efekcie skutkuje tym, że okres kredytowania wydłuża się, ponieważ zdolność kredytowa klienta maleje wraz ze wzrostem jego kosztów. Mimo, że banki kuszą swoich klientów takimi kredytami to przed podjęciem ostatecznej decyzji warto się dokładnie zastanowić, którą opcję spłaty wybrać. Czy np. nie lepiej poczekać jeszcze kilka lat i odłożyć kapitał na wkład własny i wówczas wziąć ten tańszy czy jednak chwytać okazję i brać kredyt od razu kiedy nadarzy się okazja.


Kliknij dżdżownice kalifornijskie sprzedaż, cena oraz hodowla dżdżownic kalifornijskich.

Firma Stol-Kam świadczy kompleksowy serwis okien i drzwi dla klientów indywidualnych a także firm i instytucji. W ramach serwisu okien i drzwi oferuje malowanie, regulację okuć, wymianę szyb zespolonych oraz uszczelnianie. Ponadto oferta zawiera również przeróbki, montaż dodatkowego wyposażenia oraz okresową konserwację i przeglądy stolarki okiennej oraz drzwiowej.