Wybór drzwi wejściowych do mieszkania jest ważną kwestią, bowiem będą one reprezentowały cały nasz dom i spełniały swoistą funkcję ochronną.

Drzwi wejściowe muszą być zatem estetyczne i solidnie wykonane. Oczywiście, ich cena jest również bardzo ważnym kryterium – sztuką jest bowiem znaleźć drzwi idealne, które jednocześnie będą spełniały nasze warunki finansowe. Niektóre modele są tanie i dobre, inne mogą być niewspółmiernie drogie do jakości. Trzeba zatem zwracać uwagę na inne istotne kwestie. Taką sprawą jest na przykład przenikanie temperatury z otoczenia do domu – drzwi stalowe będą na pewno lepiej sprawdzały się w domach położonych w tej części kraju, w której często jest chłodno. Ważna jest również szerokość- niektórzy potrzebują drzwi wejściowych dwuskrzydłowych, inni spokojnie zadowalają się tymi węższymi, jednoskrzydłowymi zajmującymi mniejszą ilość miejsca. Jeżeli mieszkamy w hałaśliwej okolicy, na przykład blisko drogi czy na dużym osiedlu, to ważna będzie również akustyka drzwi i ochrona przed nadmiernymi hałasami, dla naszego spokoju i wygody.

Tradycyjne drzwi drewniane natomiast kuszą nas ceną oraz atrakcyjnym wyglądem. U nich izolacja ciepła może być nieco mniejsza, jednakże producenci drzwi prześcigają się w coraz to nowszych ulepszeniach swoich produktów i obecnie to nie musi być wcale problem. W tym celu tworzy się drzwi klejone warstwowo, dodatkowo uzupełniane w specjalną piankę. Oczywiście, jeżeli w naszym otoczeniu nie jest aż tak zimno, możemy zakupić tradycyjne drzwi. Ważnym kryterium jest również nasze bezpieczeństwo, czyli różne specjalne zabezpieczenia drzwi.

drzwi antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe to najlepszy wybór, gdy mieszkamy w bloku, kamienicy, na ruchliwym osiedlu lub po prostu boimy się o dobra zgromadzone w naszym domu i chcemy chronić swoje miejsce na Ziemi jak najbardziej. Antywłamaniowe drzwi są 3 lub 4 klasy, co znaczy o ich jakości. Powinny nas chronić przed włamywaczami uzbrojonymi w łomy i inne narzędzia, służące do rozbrajania zamka i forsowania drzwi, jak wiertarki, scyzoryki i specjalne śrubokręty. Zazwyczaj w sklepach znajdziemy drzwi certyfikowane, czyli sprawdzone przed puszczeniem w obieg przez specjalistów. Nieco inną kategorią są drzwi wejściowe jakimi są drzwi przeciwpożarowe, często montowane w blokach, które mają chronić nasze mieszkanie przed przedostaniem się do środka ognia i smogu, oraz które mają dodatkowe zabezpieczenie w postaci alarmu, który wyczuwa niebezpieczeństwo w postaci domu. Gama dostępnych drzwi wejściowych jest niezwykle szeroka, toteż z pewnością każdy z nas przy ich wyborze znajdzie coś idealnego dla siebie.


STOL-KAM salon drzwi Warszawa ul. Bielańska 4 – szeroka oferta antywłamaniowych drzwi wejściowych.

Comments are closed.

Post Navigation